V zadnjih letih strokovnjaki opozarjajo na opazno poslabšanje duševnega zdravja med mladostniki. Eden od dejavnikov, ki prispeva k večjemu stresu, pritiskom, tesnobi, slabi samopodobi mladih, je tudi internet. To so pokazale tudi raziskave med slovenskimi najstniki.
Mladostniki se na internetu, družbenih omrežjih in različnih aplikacijah srečujejo z idealiziranimi podobami obrazov in teles, s katerimi se primerjajo. Počutijo se prezasedeni z internetom, zaradi intenzivne uporabe jim primanjkuje spanca. Poleg tega so pod pritiskom, kako se na njihove objave odzivajo vrstniki, se pehajo za potrditvijo in všečki, obenem pa je med njimi zelo razmahnjeno spletno medvrstniško nasilje. Srečujejo se z nasilnimi, ekstremnimi, radikalnimi, pornografskimi vsebinami in še marsičem, kar ima negativni vpliv.
V okviru delavnice se učencem predstavi škodljive vplive, ki jih ima internet lahko na njihovo duševno zdravje in dobrobit, ter se jih opolnomoči z informacijami in nasveti, kako se s tovrstnimi vplivi soočati in kako skrbeti zase in svoje počutje pri uporabi novih tehnologij.