- Svojih osebnih informacij (imena, naslova, telefonske številke, e-mail naslova) naj otroci nikoli ne posredujejo preko interneta.
- Otroke učite, da ne smejo verjeti vsemu, kar na internetu preberejo. Ne obstaja nikakršno zagotovilo, da vsi ljudje na internetu govorijo resnico, zato naj otroci ne nasedajo prevaram in lažem.
- Otroci naj se naučijo in upoštevajo spletni bonton. V virtualnem svetu naj veljajo ista pravila kot v realnem svetu. Če je nekdo na internetu do otroka nesramen, naj ga le-ta preprosto ignorira in mu ne odgovarja.
- Otroci naj ne pošiljajo sporočil, kadar so slabe volje. Otroke učite, da naj počakajo, da se umirijo in v miru razmislijo, kako pravilno odreagirati. Jezna sporočila bodo kasneje lahko obžalovali, napake pa bodo le stežka popravili, saj se sporočil, ko so enkrat poslana, ponavadi ne da brisati.
- Otroke naučite, da naj nikoli ne odpirajo sporočil, ki jim jih pošiljajo neznanci. Otrok naj takšno sporočilo zbriše, prav tako pa naj se posvetuje z odraslo osebo, ki ji zaupa.
- Če se otroku nekaj ne zdi v redu, potem zagotovo res ni. Otroke učite, da naj zaupajo svojim občutkom. Vsebine, ki jim povzročajo strah ali nelagodje, naj vedno pokažejo staršem, učiteljem ali drugim odraslim.
- Otroci naj nikoli ne odgovarjajo na sporočila spletnih nadlegovalcev. To je natančno tisto, kar nadlegovalci hočejo. Če pa bodo videli, da ni odgovora, bodo prej ali slej odnehali.
- Otroke naučite uporabljati zaščito, prav tako pa jih naučite, naj se nikoli ne srečujejo z ljudmi, ki so jih spoznali on-line.