- Svoj brskalnik nastavi tako, da boš po spletu brskal brez puščanja sledi.
- Poskrbi, da imaš pametno nastavljene nastavitve zasebnosti v socialnih omrežjih.
- Nikakor in v nobenem primeru ne deli gesla s prijatelji, fantom/punco ipd. Tudi najtesnejše vezi se lahko skrhajo, če pa ima nekdo naše geslo, lahko v tvojem imenu (kraja identitete) počne marsikaj in ti naredi veliko škode.
- Preberi pogoje uporabe spletnih ali mobilnih storitev, ki jih uporabljaš, in ugotovi, komu vse lahko posredujejo podatke, ki jih vpišemo na njihovo stran.
- Previdno pri izpolnjevanju spletnih obrazcev. Kakšen podatek si lahko tudi mirno izmisliš. Premisli, zakaj sploh potrebujejo ta podatek o tebi.
- Poleg svojega osebnega email naslova si ustvari še en naslov, iz katerega ne bo očitno, kdo si (npr. plansar(@)mojmail.com). Uporabljaj ga za vnose na spletnih straneh, forumih, anketah ipd. S tem si zagotoviš večjo anonimnost.
- V klepetalnicah, spletnih igrah, na forumih, morda tudi na blogu si zberi pameten vzdevek, ki ne razkriva ničesar o tem, kdo si.
- Uporaba piškotkov na nek način posega tudi v našo zasebnost, zato je priporočljivo izklopiti ali pa vsaj redno brisati piškotke, predvsem piškotke oglasnih omrežij.
- Ne odgovarjaj na elektronska pisma, ki od tebe zahtevajo osebne in finančne podatke. Legitimna podjetja takšnih zahtev nikoli ne bodo pošiljala po elektronski pošti ali prek spleta.
- Vsebine na svojem blogu, spletni strani, profilu, galeriji slik ipd., ki niso za vso vesoljno javnost, zaščiti z geslom, ki ga poznajo le tisti, za katere želiš, da si lahko ogledajo tvoje vsebine.
- Svojega elektronskega naslova ne objavljaj javno. Pošiljatelji nezaželene pošte namreč preverjajo spletne strani in iz njih izbrskajo vse, kar je videti kot veljaven elektronski naslov.
- Nikoli ne odgovarjaj na nezaželena elektronska sporočila (t.i. spam), niti se ne poskušaj odjaviti preko povezav v takih sporočilih. S tem namreč le potrdiš pošiljateljem, da gre za aktiven elektronski naslov in posledično prejemaš še več takšnih sporočil.
- Ne razpošiljaj verižnih pisem - prek njih se generirajo seznami elektronskih naslovov, ki jih zbirajo spamarji.