Ne samo najstniki, tudi starši so vse bolj izpostavljeni tehnologiji in uporabi družabnih omrežij. Pretirana uporaba telefonov s strani staršev pa njihove otroke moti, saj se na tak način počutijo zapostavljene. Prav tako je uporaba tehnologije pri starših povezana z vedenjskimi težavami otrok – starši se zatečejo v tehnologijo, da bi se umaknili od otroka, ta uporaba tehnologije pa povzroči še dodatne vedenjske težave pri otroku.
Raziskava, ki so jo opravili na Univerzi v Kaliforniji kaže, da kar 16 % najstnikov družabna omrežja uporablja skoraj nenehno, 22 % pa celo večkrat v eni uri. A tudi starši so uporabi družabnih omrežij vse bolj izpostavljeni – uporaba družabnih omrežij med odraslimi se namreč povečuje, kar pa ni všeč otrokom, ki se zaradi tega počutijo odrinjene. V raziskavi o navadah pri uporabi družabnih omrežij je 33 % od skoraj 1.000 anketirancev, starih od 13 do 17 let, izjavilo, da želijo, da bi njihovi starši prenehali z uporabo svojih naprav. V ta namen je najstnik v Nemčiji pred kratkim organiziral protest, ki se mu je pridružilo 150 otrok ali najstnikov, da bi spodbudili starše naj odložijo svoje telefone.
Druga raziskava Univerze v Illinoisu pa je pokazala, da vse več staršev poroča o tem, da njihova uporaba tehnologije vpliva na vedenje otrok v družini – več, kot starši uporabljajo tehnologijo, večje vedenjske težave imajo njihovi otroci. Po eni strani se starši zatečejo v tehnologijo, da bi se umaknili od otroka in njegovih težav, kar pomeni začaran krog: otroci se slabo počutijo in grdo obnašajo, ker ne dobijo dovolj pozornosti, starši se zato bolj ukvarjajo s svojimi napravami, vedenje otrok pa se potem še poslabša. Starši, ki pogosto uporabljajo mobilne naprave so prav tako pokazali manjše razumevanje duševnega stanja svojega otroka.
Vir: Quartz, 11.9.2018