- Svojih osebnih informacij (imena, naslova, telefonske številke, e-mail naslova) nikoli ne posreduj preko interneta. Če nadlegovalci ne bodo imeli dostopa do teh informacij, jih tudi ne bodo mogli zlorabiti.
- Vsak ne more biti tvoj spletni prijatelj! Za prijatelje v družabnih omrežjih, aplikacijah in klepetih sprejemaj le ljudi, ki jih dobro poznaš in se razumeš z njimi.
- Ne verjemi vsemu, kar prebereš. Ni nujno, da vsi ljudje na internetu govorijo resnico, zato ne nasedaj prevaram in lažem.
- Svojega gesla ne zaupaj nikomur! Prav tako ne puščaj odklenjenega telefona ali odprtih profilov na javnih računalnikih!
- Skrbi za svoj spletni ugled: ne pusti se slikati/snemati v vsaki situaciji, preverjaj, kaj drugi o tebi objavljajo na spletu!
- Upoštevaj spletni bonton. V virtualnem svetu veljajo ista pravila kot v realnem svetu. Bodi tak, kot želiš, da so drugi do tebe.
- Ne pošiljaj sporočil, kadar si slabe volje. Počakaj, da se umiriš in v miru razmisliš, kako pravilno odreagirati. Jezna sporočila boš kasneje lahko obžaloval.
- Nikoli ne odpiraj sporočil, ki ti jih pošiljajo neznanci. Zbriši sporočila, ki ti jih pošiljajo neznanci ali pa se posvetuj z odraslo osebo, ki ji zaupaš.
- Če se ti nekaj ne zdi v redu, potem zagotovo res ni. Zaupaj svojim občutkom. Vsebine, ki ti povzročajo strah ali nelagodje, vedno pokaži staršem ali drugim odraslim.
- Ne odgovarjaj na sporočila spletnih nadlegovalcev. To je natančno tisto, kar nadlegovalci hočejo. Če pa bodo videli, da ni odgovora, bodo prej ali slej odnehali.
- Zaščiti se in se nikoli ne srečuj z ljudmi, ki jih poznaš samo prek interneta.
- Ne nasedaj ljudem, ki želijo, da jim pošlješ svoje slike ali počneš pred spletno kamero stvari, ki jih ne želiš početi.