Spletni seminar za starše: Tveganja umetne inteligence za mladostnike

5.2.2025

Vabimo vas na brezplačni seminar za starše na katerem bomo predstavili izzive in tveganja, ki jih prinaša umetna inteligenca. Seminar bo potekal preko YouTube v četrtek 13. februarja med 18. in 19. uro.

Umetna inteligenca postaja sestavni del življenja mladostnikov. Raziskava, ki sta jo v letu 2024 v okviru Ciljnega raziskovalnega projekta Digitalna zrelost mladih: družbene potrebe in neformalno izobraževanje mladih v digitalni dobi, izvedli Fakulteta za družbene vede in Pedagoška fakulteta UL, je pokazala, da umetno inteligenco pri šolskem delu uporablja 96,1 % srednješolcev (dnevno 20,4 %, tedensko 39,9 %, mesečno 21,5 % in nekajkrat letno 14,3 %). Tudi v osnovni šoli najstniki že uporabljajo umetno inteligenco.

Generativna umetna inteligenca je lahko v pomoč mladostnikom. Je tehnologija, ki prinaša marsikaj pozitivnega, pa tudi veliko izzivov in tveganj, ki pa jih v celoti še ne poznamo.

Na Safe.si podrobno spremljamo razvoj generativne umetne inteligence in tveganj, ki jih predstavlja za mladostnike. V spletnem seminarju boste izvedeli, katera so najbolj problematična tveganja in izzivi, s katerimi se mladostniki srečujejo, pri čemer napačne informacije niti niso najbolj pereče.

Skozi problematiko tveganj vas bo popeljal Marko Puschner, sodelavec Safe.si in avtor priročnika za starše najstnikov Vzgoja za internet.

Vabimo vas, da se prijavite na ogled  brezplačnega seminarja, ki ga bo mogoče spremljati preko YouTube. Vprašanja  lahko oddate že pri prijavi, lahko pa jih boste zastavljali tudi med seminarjem. Na nekaj izbranih vprašanj bo predavatelj odgovoril ob koncu seminarja. Posnetek seminarja bo na voljo prijavljenim takoj po zaključku.

  • Datum: 13.2.2025
  • Ura: 18:00 – 19:00
  • Lokacija: YouTube – povezavo vam bomo poslali po prijavi na vaš e-naslov
  • Prijava na seminar >>

Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorjev in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za zdravje in digitalno tehnologijo (HaDEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti HaDEA.

Pravno obvestilo  |  Politika zasebnosti in uporaba piškotkov

© Fakulteta za družbene vede, Univerza v Ljubljani.
Vse pravice pridržane, razen za vsebine (videi, gradiva, besedila, slike itd.), ki so objavljene pod licencami Creative Commons.

Fakulteta za družbene vede Arnes MISSS Insafe
Logotip MDP EU Logotip - Sofinancira Evropska unija