Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje
Točka osveščanja o varni rabi interneta
Snapchat ima veliko najstniških uporabnikov. V pomoč učiteljem in svetovalnim delavcem je Snapchat pripravil vodič, ki bo pomagal razumeti delovanje Snapchata in njegove nastavitve varnosti in zasebnosti.
Razvoj umetne inteligence hitro napreduje, sledijo pa mu zaskrbljujoči vplivi – tako na družbo kot tudi na okolje. Izpusti toplogrednih plinov iz podatkovnih centrov se že od leta 2020 drastično višajo, kar nas postavlja pred ključno vprašanje o naši prihodnosti: umetna inteligenca ali skrb za podnebje?
V zadnjih letih strokovnjaki opozarjajo na opazno poslabšanje duševnega zdravja med mladostniki. Eden od dejavnikov, ki prispeva k večjemu stresu, pritiskom, tesnobi, slabi samopodobi mladih, je tudi internet. To so pokazale tudi raziskave med slovenskimi najstniki.
Če z veseljem uporabljaš sodobne internetne tehnologije in ti je pomembno, da jih uporabljaš čim bolj varno, obenem pa te veseli znanje in izkušnje deliti z mlajšimi od sebe, te vabimo, da se pridružiš izkušeni ekipi izvajalcev Safe.si delavnic.
Ob začetku svetovnega tedna medijske in informacijske pismenosti, se začenja evropska kampanja MediaSmartOnline. Namen kampanje je osveščati o pomembnosti medijske pismenosti ter spodbuditi k razvoju veščin za varno in odgovorno uporabo digitalnih medijev.
Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si bomo v torek, 22. oktobra 2023, ob 13:30. pripravili spletni seminar za učitelje in učiteljice, ravnatelje in ravnateljice ter šolske strokovne delavke in delavce z naslovom “Je dostop do interneta res otrokova pravica?“
Več kot polovica evropskih potrošnikov redno igra videoigre – med otroci in mladostniki pa je ta delež še večji. Leta 2020 so nakupi v videoigrah v svetovnem merilu ustvarili čez 50 milijard ameriških dolarjev prihodka, kar predstavlja četrtino vseh prihodkov na trgu video iger. Kljub temu pa pri nakupih v video igrah še vedno manjkajo ključne zaščite potrošnikov.
Youth Internet Monitor je projekt avstrijske točke za varno rabo interneta SaferInternet.at, ki zbira podatke o družbenih medijih, ki jih uporabljajo mladi v Avstriji. Kaj meniš, katera omrežja in aplikacije so trenutno najbolj popularni med tvojimi avstrijskimi vrstniki?
(Sporočilo za javnost) Obseg spletnega nasilja med osnovnošolci se je v zadnjih šestih letih občutno povečal, med dekleti 18-odstotno in med fanti 12-odstotno. Vsaj eno obliko spletnega nasilja že doživelo kar 65 % osnovnošolk in 55 % osnovnošolcev zadnjega triletja osnovne šole.
Safe.si se je pridružil kampanji PREPOZNAJ. SPREGOVORI. USTAVI., ki jo izvaja organizacija Missing Children Europe. Namen kampanje je najstnike osveščati o problematiki manipulativnega vedenja z namenom škodovanja. V sklopu kampanje bomo v avgustu na Safe.si kanalih na družbenih omrežjih delili šest kratkih videov.
Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorjev in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za zdravje in digitalno tehnologijo (HaDEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti HaDEA.
Pravno obvestilo | Politika zasebnosti in uporaba piškotkov
© Fakulteta za družbene vede, Univerza v Ljubljani.
Vse pravice pridržane, razen za vsebine (videi, gradiva, besedila, slike itd.), ki so objavljene pod licencami Creative Commons.