Je dostop do interneta res otrokova pravica?

Digitalni svet ni bil ustvarjen za otroke. Kljub temu pa se v njem vsak dan zadržujejo milijoni mladih. Številni imajo težave s prekomerno rabo digitalnih naprav, kar lahko slabo vpliva na njihovo zdravje, splošno počutje in šolski uspeh. Čas, ki ga mladi preživijo na spletu, se je med letoma 2010 in 2020 skoraj podvojil, zato je ključnega pomena, da kot družba zagotovimo zaščito otrokovih pravic v digitalnem okolju. Te pravice vključujejo zaščito in varnost, zasebnost in varstvo podatkov, zdravje, pravico do zbiranja in združevanja, informiranost, izobraževanje in digitalno pismenost, igro in počitek ter sodelovanje in pravico biti slišan.

Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si smo 22. oktobra 2024 pripravili spletni seminar za učitelje in učiteljice, ravnatelje in ravnateljice ter šolske strokovne delavke in delavce z naslovom “Je dostop do interneta res otrokova pravica?“

Financirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorjev in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za zdravje in digitalno tehnologijo (HaDEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti HaDEA.

Pravno obvestilo  |  Politika zasebnosti in uporaba piškotkov

© Fakulteta za družbene vede, Univerza v Ljubljani.
Vse pravice pridržane, razen za vsebine (videi, gradiva, besedila, slike itd.), ki so objavljene pod licencami Creative Commons.

Fakulteta za družbene vede Arnes MISSS Insafe
Logotip MDP EU Logotip - Sofinancira Evropska unija