Messenger je priljubljena aplikacija za medsebojno komuniciranje. Vezana je na uporabo Facebooka, zato so tudi nekatere nastavitve vezane na nastavitve na facebooku.
Vodič vsebuje navodila za:
- nastavitev zasebnosti,
- prikaz aktivnosti,
- izklop prenosa stikov iz telefona,
- zklop obvestil o prejetih sporočilih za posamezne sogovornike,
- ignoriranje prejetih sporočil,
- blokiranje prejemanja sporočil od nekoga in blokiranje posameznika,
- izbris poslanega sporočila.
Nastavitve zasebnosti
Messenger nima ločenih nastavitev zasebnosti. Zasebnost v aplikaciji Messenger je odvisna od nastavitev zasebnosti Facebooka. Za urejanje nastavitev zasebnosti kliknemo na svojo profilno sliko, kjer se nam prikaže naš profil.
Nato po zaslonu drsimo navzdol, dokler ne pridemo do možnosti »Account Settings.«
S klikom na »Account Settings« bomo preusmerjeni na Facebookove nastavitve zasebnosti. Za nastavitve zasebnosti glej Zaščita zasebnosti na Facebooku.
Prikaz aktivnosti
Messenger omogoča, da se ne prikaže, ko smo aktivni. Prikaz aktivnosti lahko nastavljamo na profilni strani, kjer izberemo možnost »Active Status.«
Privzeto je izbran prikaz naše aktivnosti. Če želimo naš status označiti kot neaktiven, kliknemo na krogec zraven možnosti »Show when you`re active« - tako bomo mi na videz neaktivni, prav tako pa ne bomo videli kdo od naših prijateljev oziroma stikov je aktiven.
Izklop prenosa stikov iz imenika telefona
Messenger ima privzeto funkcijo, ki omogoča prenos vseh naših kontaktnih podatkov iz telefona na svoje strežnike. Če ne želimo, da Messenger oziroma Facebook na svoj strežnik prenaša naše stike iz imenika, lahko to izklopimo. Na profilni strani izberemo, izberemo možnost »People« in nato »Upload Contacts«. Potem izberemo možnost »Turn Off«.
Izklop obvestil o prejetih sporočilih za posamezne sogovornike
Če ne želimo prejemati obvestil o novih sporočilih posameznih sogovornikov, lahko to izklopimo. Kliknemo na pogovor s to osebo. V zgornjem desnem kotu kliknemo na »i«. Izberemo možnost »Mute«. Messenger nam ponudi možnosti za koliko časa želimo izklopiti obvestila o sporočilih te osebe. Izberemo možnost, ki nam ustreza.
Ignoriranje sporočil
Če nam nekdo neprestano pošilja sporočila, ki jih ne želimo brati, lahko ta sporočila prezremo. Kliknemo na pogovor s to osebo, izberemo »i« in možnost »Ignore Messages«. Messenger nas vpraša, ali želimo ignorirati ta pogovor, kar pomeni, da ne bomo prejeli obvestila, ko ta oseba z nami vzpostavi stik, pogovor pa se prestavi v mapo »Message Requests«. Izberemo »Ignore«
Blokiranje prejemanja sporočil od nekoga in blokiranje posameznika
Če želimo blokirati prejemanje sporočil nekoga ali nekoga, ki nas nadleguje, odpremo pogovor s to osebo in izberemo »i«. Potem izberemo možnost »Block«.
Na voljo imamo dve možnosti. Lahko blokiramo sporočila, »Block Messages from…« ali blokiramo to osebo na Facebooku, tako da izberemo možnost »Block…on Facebook«. V slednjem primeru nas Messenger preusmeri na Facebook, kjer izberemo možnost »Blokiraj«.
Izbris poslanega sporočila
Messenger nam omogoča, da izbrišemo sporočilo, ki smo ga poslali. To lahko storimo do 10 minut po tistem, ko smo sporočilo poslali. Ko pošljemo sporočilo, ki ga nismo želeli, kliknemo nanj z dolgim pritiskom. Pojavi se nam možnost »Remove«.
Messenger nas bo vprašal, ali želimo odstraniti za vse (Remove for everyone) ali odstraniti samo za nas (Remove for you).